BG EN

Студенти и докторанти настояват за увеличение на стипендиите

Образование

Студенти и докторанти настояват за увеличение на стипендиите

9917
на 27.06.2021
Студенти и докторанти настояват за увеличение на стипендиите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За увеличение на размера на стипендиите за студенти, докторанти и специализанти и премахване на стипендиите за нисък доход настоява Националното представителство на студентските съвети, което заседава във Велико Търново, съобщи БНР.

препоръчано

„Постановлението на Министерски съвет за реда за отпускане на стипендии в университетите е отпреди 21 години. Националното представителство на студентските съвети настоява за промени – категоричен бе неговият председател Даниел Парушев. - Ние ще искаме увеличаване на минималния праг, който е в момента 85 лв., да стане 100 лв. Също най-високият праг, който е 180 лв., да стане 200 лв.. За награди и помощи имаме фиксирана на 300 лв., също да бъдат увеличени тези финанси. Много важна тема е свързана с докторантурите – защо не да се обвържат с минималната работна заплата, защото в момента един докторант в България получава 500 лв.“.

Настоява се стипендии да могат да получават и студентите в частните университети.

Сред исканията, които ще бъдат изпратени до служебния просветен министър Николай Денков, е за съдействие за промени в Закона за студентското кредитиране и лихвите по студентските кредити да бъдат намалени от 7 на 3 процента.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК