BG EN

Студентското недоволство срещу високите такси събра привърженици

Животът днес

Студентското недоволство срещу високите такси събра привърженици

2588
на 08.02.2013
Студентското недоволство срещу високите такси събра привърженици
Студентското недоволство срещу високите такси на обучение събира нови привърженици. Ръководството на Националното представителство на студентските съвети заяви позицията си, че не подкрепя повишаването на семестриалните такси. Мотивите са, че поскъпването би трябвало да отразява повишено качество на обучение, а не необходимост от покриване на дефицити в бюджетите на държавните висши училища. През изминалата седмица академичното ръководство на СУ „Св. Климент Охридски“ прие повишаване на студентските такси за обучение. То реши да предложи на правителството поскъпване с 8% от следващата учебна година за студентите от всички професионални направления, както и на докторантите. Така най-ниската годишна такса ще бъде увеличена с 20 лв., на най-висока – с 37,50 лв. на семестър, или със 70 лв. годишно. Увеличение се очаква да направят и други висши училища. Поскъпването на таксите се налага заради намалената вече три години издръжка на обучението във висшите училища, довела до силно стесняване на възможностите на университетите .
препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна с гневна позиция, след като съдът пусна срещу 5000 лв. джигита, убил полицай на пътя (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна с гневна позиция, след като съдът пусна срещу 5000 лв. джигита, убил полицай на пътя (НА ЖИВО)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК