BG EN

Съветът за сигурност на ООН обяви либийска ислямистка групировка за терористична

СВЕТЪТ ДНЕС

Съветът за сигурност на ООН обяви либийска ислямистка групировка за терористична

2214
на 20.11.2014
Съветът за сигурност на ООН обяви либийска ислямистка групировка за терористична
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съветът за сигурност на ООН включи в списъка на терористичните организации либийска ислямистка групировка, обвинена в участие в нападението през септември 2012 г. срещу дипломатическата мисия на САЩ в Бенгази, при което загинаха американския посланик и трима други американци, предаде AFP. Съветът за сигурност наложи санкции на „Ансар ал Шария” за връзките й с „Ал Кайда”, включващи оръжейно ембарго, замразяване на активи и глобална забрана за пътувания. Решенето е по искане на Великобритания, Франция и съединените щати. 
Мерките са насочени срещу „Ансар ал Шария Бенгази” и сродната й групировка „Ансар ал Шария Дерна”, като и двете са свързани с „Ал Кайда в Ислямски Мегреб” и други екстремистки организации. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Огромни протести в цялата страна в защита на стабилността - вижте какво се случва в Кърджали и Белица (НА ЖИВО/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Огромни протести в цялата страна в защита на стабилността - вижте какво се случва в Кърджали и Белица (НА ЖИВО/ВИДЕО)
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК