BG EN

Съдът гледа мярката за неотклонение на шефа на пловдивската митница

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Съдът гледа мярката за неотклонение на шефа на пловдивската митница

22339
на 01.05.2025
Съдът гледа мярката за неотклонение на шефа на пловдивската митница
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Съдебната палата се гледа мярка за неотклонение на директора на Териториална дирекция "Митници" - Пловдив Мирослав Беляшки. Той е обвинен в покровителстване на контрабанден канал за цигари.

препоръчано

Директорът на митницата в Пловдив Мирослав Беляшки беше задържан вчера при акция на Антикорупционната комисия, под наблюдението на Софийската градска прокуратура.

Смята се, че Беляшки е арестуван във връзка с контрабанден канал за цигари, свързан с митичния "крал на цигарите" Никола Николов - Паскал, който от месеци се укрива от правосъдието в Сърбия.

От Софийската градска прокуратура съобщиха, че е образувано досъдебно производство за длъжностни престъпления в особено големи размери. Установено е, че е направен опит за неправомерно предотвратяване на митническа инспекция на превозно средство на ГКПП "Капитан Андреево".

Преди дни самият Беляшки е посетил пункта, който не е в юрисдикцията на пловдивската митница и опитал да осигури транзитно преминаване на тир, натоварен с цигари от държава извън ЕС и е пътувал за Румъния.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 22 май - денят е прекрасен за Девите, Стрелците подвластни на лошото настроение САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 22 май - денят е прекрасен за Девите, Стрелците подвластни на лошото настроение
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Премиерът Желязков с първи думи след срещата с Джорджа Мелони: Италия ни подкрепя за Еврозоната (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Премиерът Желязков с първи думи след срещата с Джорджа Мелони: Италия ни подкрепя за Еврозоната (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК