BG EN

Съдът се произнася 6 години след убийството на бизнесмен

Темида

Съдът се произнася 6 години след убийството на бизнесмен

3297
на 24.06.2014
Съдът се произнася 6 години след убийството на бизнесмен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шест години след убийството на бизнесмена Стоян Стоянов Бургаският окръжен съд ще произнесе присъдите срещу петимата обвиняеми. За основен поръчител е сочен бившият директор на Агенцията за държавни вземания Станислав Михайлов. Той е съден задочно, тъй като е в неизвестност.

препоръчано

Съдебният процес продължи две години. Делото за убийството на Стоян Стоянов беше връщано пет пъти в прокуратурата за отстраняване на нередности, а първият съдебен състав по случая беше сменен, след като си направи отвод.

Прокурорът по делото Ангел Георгиев поиска пет присъди доживотен затвор без право на замяна. Той настоява и да бъдат уважени гражданските искове на близките на убития Стоянов за изплащане на обезщетения в размер на 1 милион лева. Аргументите на прокуратурата за поисканата тежка присъда са, че престъплението е жестоко, предизвикващо отвращение, извършено умишлено и с користна цел.

Стоян Стоянов е бил изнундван да купи терен до сградата на магазин за строителни материали в Бургас за сумата от 800 хиляди лева. Той е отказал и това се превръща в основен мотив за убийството му.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК