BG EN

Съдят русенци за грабеж, дрогиране и убийство на австриец

Темида

Съдят русенци за грабеж, дрогиране и убийство на австриец

6246
на 15.07.2021
Съдят русенци за грабеж, дрогиране и убийство на австриец
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжна прокуратура - Варна предаде на съд извършителите на грабеж, придружен с тежка телесна повреда довела до смъртта на чужд гражданин.

препоръчано

Делото е срещу двама мъже и жена от Русе, привлечени към наказателна отговорност като съизвършители на грабеж на чужди вещи, за отнемането на които потърпевшият бил приведен в безсъзнание и му била причинена тежка телесна повреда, от която последвала смъртта му. –

Двамата мъже са обвинени и в това, че в съучастие, без надлежно разрешително, държали с цел разпространение високорискови наркотични вещества.

На 8 август 2020 година тялото на 35-годишен австрийски гражданин е намерено в хотелска стая във Варна. След извършената аутопсия е установено, че смъртта на младия мъж, който следвал в Медицинския университет във Варна, е била причинена от предозиране с различни видове наркотични вещества в комбинация с рискови лекарства, които в България се изписват със зелена рецепта.

От вещите на починалия австрийски гражданин липсвали документите му, таблет, телефон и часовник. Таблетът и часовникът на мъжа били открити в заложна къща във Варна, където били оставени от 35-годишния Л.М. и 43-годишния Р.М.

Наркотичните вещества, както и рисковите лекарства, причина за смъртта на австрийския студент, били дадени на 22-годишната Р.Н., занимаваща се с проституция, от двамата й съучастници с цел да бъде упоен и ограбен след това нейния „клиент“. Разследването по случая установило, че тримата и друг път прилагали престъпната схема.

При задържането на извършителите на тежкото криминално престъпление били намерени и иззети различни видове наркотични вещества и две електронни везни. Пет дни преди грабежа, те били установени да държат наркотични вещества и електронна везна. Тогава гастрольорите обитавали стая в друг варненски хотел.

Справка за съдимостта на обвиняемите показва, че Р.М. е осъждан девет пъти, включително за грабежи и кражби, Л.М. е освобождаван от наказателна отговорност с налагане на административно наказание, а Р.Н. е неосъждана

Предстои делото срещу тях да бъде насрочено за разглеждане във Варненския окръжен съд. Ако бъдат признати за виновни, тримата могат да получат наказания „лишаване от свобода“ за срок от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна, като съдът може да постанови и конфискация на цялото или на част от имуществото им.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 25
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК