BG EN

Сърбин оглави европейския волейбол

Волейбол

Сърбин оглави европейския волейбол

3310
на 17.10.2015
Сърбин оглави европейския волейбол
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на волейболната федерация на Сърбия Александър Боричич бе избран за ръководител на Европейската конфедерация (CEV) по време на Генералната асамблея на организацията, която се провежда в София. Боричич очаквано излезе победител в борбата с досегашния президент Андре Мейер от Люксебург, който бе начело на CEV от 2001 г. досега. 67-годишният сърбин като състезател записа повече от 100 мача за Югославия и спечели бронзов медал на европейски шампионат.

препоръчано

Той оглави Федерацията на Югославия през 1992 г., през 2002-а стана президент на централата на Сърбия и Черна Гора, а през 2006-а - на Сърбия. Боричич влезе в Изпълкома на CEV през 2001 г. и стана вицепрезидент през 2011 г. Той ще управлява Европейската конфедерация до 2019 г. Боричич е деветият президент на европейския волейбол.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК