Сърбия и ГЕРБ отстраниха вицепрезидентa Попова от фестивал в Босилеград

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вицепрезидентът Маргарита Попова изпрати поздравително писмо до участниците в тазгодишното ХХ-то юбилейно издание на международния детски Великденски фестивал-Босилеград, който официално бе открит днес. Тя е патрон на фестивала и изненадващо не присъства на откриването му.
Миналата година г-жа Маргарита Попова гостува на нашите сънародници в Босилеград, Западните покрайнини. Тогава тя отправи упреци към сръбската власт, че не толерира съхраняването на традициите и културата на българското малцинство в Сърбия. И се закани Белград да бъде вразумен по проблема при кандидатстването за членство в ЕС.
Веднага след острото изказване на Маргарита Попова към Белград последва изненадващо охладняване към нея от страна на ГЕРБ - партията, която издигна кандидатурата й за вицепрезидент.
Дали е случайно, че сега г-жа Попова не присъства лично на Великденския фестивал, а се срещна вчера с част от децата на Босилеград при гостуването им в Рилския манастир?
В юбилейното издание на фестивала сега участват деца от пет страни – България, Македония, Сърбия, Румъния и Молдова.