BG EN

Сърбия очаква до края на годината да бъде подписан договор за закупуването на шест хеликоптера Ми-17

Европа

Сърбия очаква до края на годината да бъде подписан договор за закупуването на шест хеликоптера Ми-17

14120
на 02.02.2018
Сърбия очаква до края на годината да бъде подписан договор за закупуването на шест хеликоптера Ми-17
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сърбия очаква сключването на договора с Руската федерация за придобиване на шест хеликоптера Ми-17 да бъде финализирано в рамките на текущата година, съобщи за РИА Новости държавният глава на страната Александър Вучич.
„В процес (на преговори – бел.р.) сме и мисля, че ще направим и приключим това през текущата година. През тази година, със сигурност“, увери сръбският президент.

препоръчано

В началото на декември 2017 г. Вучич разкри, че Белград води преговори с „Рособоронэкспортом" за придобиването на шест многофункционални хеликоптери Ми-17 в допълнение към двата, доставени през юни 2016 г. 

В Сърбия също се планира изграждането на център за ремонт на хеликоптери руско и съветско производство. През януари министърът на отбраната Александър Вулин отбеляза значимостта на проекта. Съгласно думите му, редица страни от региона разполагат с хеликоптери Ми-8 и Ми-17, които може да бъдат ремонтирани в Сърбия. 

Фокус

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК