BG EN

СЪРВАЙВЪР: 66-годишната Василка оцеля 3 дни без храна и вода в планината, срещнала и вълк

ГОРЕЩО
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Психологът д-р Ирена Соколова с експертен анализ - каква е психологията на тълпата и на поколението "Джен Зи": Поколенията са наречени със съответните имена заради родителската безпомощност (ВИДЕО)
Животът днес

СЪРВАЙВЪР: 66-годишната Василка оцеля 3 дни без храна и вода в планината, срещнала и вълк

8158
на 26.07.2022
СЪРВАЙВЪР: 66-годишната Василка оцеля 3 дни без храна и вода в планината, срещнала и вълк
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жена оцеля след 72 часа без храна и вода в планината. След 3-дневно издирване откриха 66-годишната Василка.

препоръчано

Тя била във вила в столичния квартал „Сеславци”, но вместо да се прибере в дома си в Челопечене, объркала посоките и се озовала чак при Своге - на 40 километра от мястото, на което била първоначално. В издирването и се включват пожарна, полиция и доброволци.

Сигнал за изчезването подава дъщерята на Василка – Ралица Маркова. Майка й била с приятели на вила в гората.

„Последно ми каза, че се прибира към Челопечене, но й пада батерията на телефона. Каза ми да й оставя ключовете. След това изгубих контакт с нея”, разказва Ралица пред Нова телевизия.

Тя се чула с приятели на майка си, които не знаели къде е. Тогава подава сигнал в полицията за изчезването. Веднага започва издирването.

„Колеги от 5-о районно и екипи на Гражданска защита и Пожарната се качиха вечерта, търсиха я, но без резултат. На 21-ви продължихме да я търсим с колеги от Криминална полиция, от Охранителна полиция. Ползвахме и куче. Но нямаше резултат”, обясни Христо Йорданов от 5 РУ.

„Имахме 3 предполагаеми маршрута, направихме 3 групи. Имаше предположение, че може да е починала, защото е била 3 нощи в гората”, обясни още Йорданов.

Когато я намират, екипите правят носилка с подръчни средства. „От клони, дървета, връзки за обувки. Така я придвижихме около 5 км”, каза още Христо Йорданов.  

Василка помни всичко. Разказала е на дъщеря си, че е вървяла по реката и е видяла вълк.

В момента Василка е в Окръжна болница и е в добро състояние.

Следвайте ПИК вече и в Телеграм

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 82
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК