BG EN

Телевизията на Корнелия Нинова - червен омагьосан кръг за топене на субсидията. Социалистите да дебнат къде отиват партийните пари

ГОРЕЩО
Политика

Телевизията на Корнелия Нинова - червен омагьосан кръг за топене на субсидията. Социалистите да дебнат къде отиват партийните пари

41556
на 25.01.2019
Телевизията на Корнелия Нинова - червен омагьосан кръг за топене на субсидията. Социалистите да дебнат къде отиват партийните пари
Автор:   Ива Николова

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Макар да беше мътена цели две години, червената телевизия на Корнелия Нинова БСТВ доказа още първите си излъчвания, че е напълно безсмислена и абсолютно напразно поглъща голяма част от субсидията на БСП.

препоръчано

Само хора, без никаква представа от медии, имиджмейкърство, формиране на обществено мнение и журналистика могат да си мислят, че една чисто партийна медия може да окаже въздействие и то положително върху хората. Може, но само върху хората от съответната партия. Т.е. Нинова чука на вече отворена врата.

А хората зад другата, затворената за социалистите врата, ако изобщо гледат тази телевизия, само могат да намират нови и нови аргументи никога да не подкрепят БСП по каквато и да било причина.

Още от първите минути на БСТВ, Нинова вкара партията си в шизофренното състояние сама да говори на себе, сама да се слуша, сама да се хвали и сама да си ръкопляска. И да се черви в буквалния и в преносния смисъл на думата: водещите - червени, репортерите - червени, гостите - червени, изявленията - червени. Изобщо, цветя и рози, както им изглежда правилното политическо мислене и правилните политически възгледи в страната Позитания.

Много качествени журналисти в червената телевизия обещаваше Нинова близо година. Качеството обаче явно не е мерено с професионални критерии, а с партийна вярност. Какво качествено има в скромната и доста безпомощна репортерка Валерия Касиян, която в момента е шефка на новините в БСТВ при положение, че скалъпва емисии, които от новинарска гледна точка нямат връзка с главния мозък, камо ли с важните събития? Впрочем всички, които са работили в ТВ 7 знаят как смотаната репортерка стана за (и по-точно след) една нощ водеща, пребивавайки на по-високите етажи на сградата на бул. "Цар Борис III".

Какво качествено има във водещия на сутрешния блок Стоил Рошкев, който задава отговори на най-червените от червените събеседници, които точно по тази причина трябва да бъдат канени само в комбинация с крайно десни, за да не си помисли зрителят, че се е задействала някаква машина на времето и живее през 40-те години на миналия век. Присъствието на Любомир Коларов в студиото и приказките му например могат да предизвикат гърчове у всеки човек, който помни миналото, и чутовна почуда у младите хора, напомняйки досущ времената на незабравимия комунистически идеолог Андрей Вишински, включително и възрастово.

Там е обявено и едно икономическо предаване, чиито гости можем да изредим отсега, тъй като то е минало през няколко видео формата в този състав след тайни контакти с БСП преди да акостира явно на "Позитано" 20.

Какво да кажем за единствената парламентарна репортерка. Тя не е позната на никого с репортажите си, но е позната на доста началници на телевизии с това, че тутакси напуска медията, в която работи, заради някоя новооткриваща се, понеже такива в началото винаги набират кадри с по-високи заплати. И понеже тя кръжи само по партийни телевизии, очевидно е, че в случая изобщо не става дума за професионализъм.

Всъщност това се разбра още от поздравленията, които червената телевизия излъчи по време на вчерашния си старт - букет от не много росни червени китки, както и от журналистите, които трябваше да представляват емблемата на свободното слово в лицето на Иван Бакалов и Георги Атанасов. Но не и знакова, всепризната и ярка Велислава Дърева, която никога не е променяла политическите си позиции, но въпреки това всички дълбоко уважават. Къде е Дърева бе, другари?!

В това, че вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави новата телевизия странно няма. Но е странно, че президентът Румен Радев не я поздрави. Обаче опитът му да се разграничи от червената телевизия издъхна именно поради глупостта на тамошните програмни и журналистически титани, които от вчера почнаха да въртят неспирно погребалното му новогодишно приветствие към нацията. Е, близо месец по-късно, но пък какво да се прави - техен си е човекът, ще си го излъчват чак до следващата Нова година.

Отсега е видно, че съществуването на тази телевизия е безсмислено от каквато и да било медийна и партийна гледна точка, но не и от финансова. За неизкушените членове на БСП сме длъжни да обясним, че по принцип всички партийни медии активно се използват от тесен кръг в ръководството на партията за претакане на субсидии. В смисъл, че в тях се наливат пари, които след това се връщат към определени лица, а накрая се заявява: толкова пари ви дадохме, а вие нищо не правите. И така до следващия транш.

Колкото до основанията на масовия зрител да гледа червената телевизия, такива няма. Няма и за социалистите най-малкото, защото те не просто знаят тази песен, а дори са я писали. И цялата работа дотук, както очевидно и оттук нататък ще си остане на принципа "тумба-лумба шикалкта, няма сватба никакви".

Всъщност, Нинова вече сътвори и документа, заради който ще трябва още в близките месеци да закрие БСТВ - Декларацията за конфиденциалност. Защото според нея никой в БСП няма право да споделя публично нищо, дори идеи, а пък в студиото на червената телевизия не влизат никакви други, освен червени, които обаче са подписали клетвена декларация, че ще мълчат. А това вече си е чиста проба червен омагьосан кръг, от който излизане няма. Язък за субсидията!

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 юли - неприятни промени за Овните, Скорпионите да очакват приходи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 юли - неприятни промени за Овните, Скорпионите да очакват приходи
ПИК TV x
ПИК TV! Парламентът отхвърли предложението изискванията за поставяне на стикери на предното стъкло на автомобила да се въвеждат само със закон ПИК TV! Парламентът отхвърли предложението изискванията за поставяне на стикери на предното стъкло на автомобила да се въвеждат само със закон
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента