BG EN

Телефонните измамници в Индия си имат цели колцентрове

Азия

Телефонните измамници в Индия си имат цели колцентрове

7538
на 24.12.2018
Телефонните измамници в Индия си имат цели колцентрове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Около 300 души са били арестувани в Делхи и околността в хода на съвместна операция на правоохранителните органи на Индия, САЩ и Канада против телефонните измами, съобщава „Нюзру”, като се позовава на местни медии.

препоръчано

Полицейски представител посочи, че става въпрос буквално за мрежа от кол центрове, които се е занимавали само с престъпна дейност – конфискувани са над 400 компютърни конфигурации. Телефонните измамници са отнели десетки милиони долари, в това число – от чуждестранни граждани.

Спрени са общо 25 обекта, свързани с престъпната схема.

В Индия е популярна една твърде позната и у нас схема – престъпници се представят по телефона за данъчни служители и убеждават жертвите си, че имат сериозни неплатени задължения, които могат да изчезнат… срещу малък паричен превод.

Напълно в духа на съвременната аутсорсинг икономика, криминалните практики прескачат граници и континенти – ало-измамниците започват да звънят и на телефони в западни страни, очевидно и с успех. Именно заради това в акцията срещу кол центровете са участвали и служители на Интерпол и ФБР.

При друга подобна операция в Индия през 2016 г. бяха арестувани общо 700 телефонни измамници.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК