BG EN

Теменужка Петкова: Имаме осигурено финансиране от 45 млн. евро за интерконектора със Сърбия

Икономика

Теменужка Петкова: Имаме осигурено финансиране от 45 млн. евро за интерконектора със Сърбия

4771
на 19.01.2017
Теменужка Петкова: Имаме осигурено финансиране от 45 млн. евро за интерконектора със Сърбия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

България има осигурено финансиране от 45 млн. евро по изграждането на интерконектора със Сърбия, а той ще влезе в експлоатация до 2020 г. Това каза министърът на енергетиката в оставка Теменужка Петкова при подписването на меморандум за разбирателство по проекта за изграждане на междусистемна газова връзка България-Сърбия със сръбския си колега Александър Антич, съобщава „Фокус“.

препоръчано

„Бих искала да благодаря на моя колега за конструктивния диалог между нашите две страни затова днес този меморандум, който е изключително важен, да бъде факт“, заяви Петкова.

По думите ѝ това показва волята на двете страни за реализирането на този проект. Тя уточни, че интерконекторите България-Сърбия и България-Гърция са ключовите проекти.

„Те са важни за целия регион на Югоизточна Европа. До края на 2020 г. интерконекторът ще бъде въведен в експлоатация. За радост имаме осигурено финансиране от 45 млн. евро по ОП „Конкурентоспособност“. Това, което остава да бъде стартирано, е втората фаза по строителството на проекта. Параметрите, които сме очертали, са края на 2020 година“, каза още Теменужка Петкова.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК