BG EN

Тестват всички депутати за коронавирус след положителната проба на Хасан Адемов

Животът днес

Тестват всички депутати за коронавирус след положителната проба на Хасан Адемов

15997
на 01.04.2020
Тестват всички депутати за коронавирус след положителната проба на Хасан Адемов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От сряда започва тестване на всички депутати и служители в парламента за коронавирус. Мярката се налага, след като стана ясно, че депутатът от ДПС Хасан Адемов е с положителна проба за COVID-19. Те ще бъдат тествани в две столични болници.

препоръчано

Очаква се днес да започне и изследването с т.нар бързи тестове. На него ще се подложат 1000 души, а сред първите тествани ще бъдат служители на МВР.

Причината да бъдат избрани именно полицаи е, че те продължават активно да ходят на работа и съответно да контактуват с голяма част от обществото. Специалистите уточняват, че на това тестване не трябва да се гледа като на масово, но целта е да се провери има ли имунитет сред рисковите групи. В бъдеще с тези тестове ще бъдат изследвани и други групи от българското население.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК