BG EN

Тече разследване по случая със задържаните български риболовни кораби в Румъния

Крими

Тече разследване по случая със задържаните български риболовни кораби в Румъния

10451
на 25.03.2023
Тече разследване по случая със задържаните български риболовни кораби в Румъния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В пристанище Констанца остават задържаните три български риболовни кораба, заради нерегламентиран улов на акули. По случая тече разследване.

препоръчано

Плавателните съдове и екипажите им, които включват общо 10 моряци, се намират на военното пристанище в румънския град. Те са добре, разполагат с вода и храна. Моряците обаче нямат право да напускат корабите.

По наша информация, задържаните плавателни съдове са от Бургас, Варна и Каварна, част от Рибарското сдружение "Черноморски изгрев".

От Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури заявиха, че съвместните проверки с румънските им колеги са приключили, и очакват компетентните органи да установяват има ли извършено нарушение.

Посланикът ни в Румъния Радко Влайков заяви, че при необходимост консулът ни има готовност да отиде в Констанца.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК