BG EN

Теч на нефт от завод "Каучук" замърсил река Марица

Региони

Теч на нефт от завод "Каучук" замърсил река Марица

13945
на 05.02.2020
Теч на нефт от завод Каучук замърсил река Марица
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Цяла нощ екипи на пожарната и гражданска защита се опитваха да ограничат щетите от нефтения разлив по река Марица в района на Пловдив, предава БНТ.

препоръчано

Причина за замърсяването е инцидент в завод "Каучук" край Пазарджик, откъдето са уведомили контролните органи.

До разлива се стигна след производствена авария от спукана тръба в предприятието. По неофициална информация, около 650 литра нефт са изтекли в реката в резултат на инцидента. Замърсени с нефтени продукти са освен водите на Марица са и тези на река Пишманка. Това е второ голямо замърсяване на реките 12 дни след замърсяването с пестициди от друго предприятие. Преди възобновяване на производствения процес в завод "Каучук", РИОСВ ще вземе контролни проби от отпадъчните води на предприятието

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК