Тийм победи Джокович след драма в Лондон

0
22.11.2020
0
9272

Шампионът от Откритото първенство на САЩ по тенис Доминик Тийм (Австрия) ще играе за втора поредна година за титлата на Финалния турнир на АТП на осемте най-добри през сезона в Лондон. Поставеният под номер три австриец надделя в изключително оспорван и драматичен мач над водача в световната ранглиста и петкратен победител в надпреварата Новак Джокович (Сърбия) със 7:5, 6:7(10), 7:6(5) след 2:54 часа.

Австриецът пласира 12 аса и не допусна пробив в срещата. Той взе аванс след пробив в 11-ия гейм на първия сет при единствената си възможност.

Във втората част Джокович пропиля два поредни сетбола, след като при 6:5 дръпна с 40:15 при подаване на Доминик, но в последвалия тайбрек сърбинът отрази четири мачбола, като при втория от тях Тийм направи двойна грешка. В крайна сметка след 9:10 точки сърбинът взе три поредни разигравания, а с това изравни резултата.

В третия сет двамата доминираха на сервис и нямаше нови възможности за пробив. Логично се стигна до решаващ тайбрек, в който Джокович поведе с 4:0, но последва серия от шест безответни точки за Тийм, който в крайна сметка стигна до победата с шестия си мачбол, информира БНР.