ГОРЕЩО
ХИПОТЕЗА: Ето каква каша може да се забърка с избора на служебен премиер
Стойчо Стойчев с ГОРЕЩ КОМЕНТАР: Радев е носител на много образи - популизмът вече не може да му помага, ще трябва да дава отговори за нанесените разочарования
ЕКСПЕРТНО МНЕНИЕ: Президентът излага България пред американската администрация
Аватар на Радев натикан, където му е мястото: Нарекоха го партиен пропагандатор. А гражданинът Румен бълва популизъм с години от уюта на президентството
Етакерина Михайлова: Илияна Йотова да не влиза в обувките на Радев - да бъде евроатлантически президент
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мъж от балчишкото село Оброчище влиза в затвора за 6 месеца, след като Окръжният съд в Добрич го признава за виновен за лихварство.
препоръчано
В продължение на една година подсъдимият раздал заеми с лихва на 15 души от същото село.
Дейността му била разкрита през януари миналата година след оплакване от клиенти. Разследването установило, че лихварят е отпускал дребни суми – от 30 до 200 лв., но срещу сериозни лихви.
Пред съда той се призна за виновен и сключи споразумение с прокуратурата, което бе одобрено от съда и е окончателно. Магистратите постановиха осъденият да плати и разноските по делото в размер на 520 лв.
свързани новини
Тикнаха в ареста лихвар от Сливен
12371
на 16.12.2019
Изчезнали свидетели бавят делото срещу нагъл лихвар
10115
на 22.01.2020
Софийска градска прокуратура задържа лихвар
14748
на 03.05.2019


