Топ 5 на най-продаваните книги на издателство „Милениум“ (17-23 февруари)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-новата книга за прочутата петричка ясновидка „Ванга. Неизвестното. Пророчества, рецепти, гадания, спомени“ оглави класацията за най-продавани заглавия на издателство „Милениум“. В нея ще откриете неизвестни до този момент предсказания и факти за личността на пророчицата.
Второто място заема „Американската война за независимост“ от популярната поредица „История на войните“. Тя разглежда изчерпателно причините и поставя акцент върху най-важните събития от въоръжения конфликт, в хода на който се оформя идеята за обособяването на Съединените американски щати.
В класацията следва изящното издание „Събрано“, посветено на Христо Фотев, един от най-лиричните и даровити български поети, включващо всичките му творби, дори и онези от тях, които не са били част от книжни сбирки, а са намирали място единствено в периодичния печат.
В Топ 5 са още последният том от класическата серия „Философия за всеки“ - „Паскал и облогът за вярата“, и новото, допълнено с над 200 страници издание на бестселъровата книга „Премълчаваната история на САЩ“ от Оливър Стоун и Питър Кузник.
1. „Ванга. Неизвестното. Пророчества, рецепти, гадания, спомени“. Феноменът Ванга не престава да удивлява милиони хора по света. С името ѝ са свързани безброй неразрешени загадки. Все още има десетки неизвестни факти за личността и способностите ѝ, които си струва да бъдат научени. Тази книга изследва връзката на пророчицата с индийските философи, с Бялото братство и с висшата, духовна йога. Освен това разкрива тайни от метода ѝ за врачуване и общуване с духове, както и част от знанията ѝ за световете преди и след нас.
Освен това ще научите:
• вярва ли Ванга в прераждането и какво казва за собствения си живот;
• смята ли, че съдбата може да се промени и как;
• има ли извънземни и ще ги видим ли някога;
• предстои ли Апокалипсисът и по какво да го познаем;
• предстои ли Трета световна война, или вече е започнала;
• как да опазим здравето си от физически и духовни болести;
• как да сме щастливи и в какво е истинското щастие;
2. „Американската война за независимост“, Линда Иванова. В наши дни сме свикнали да възприемаме Съединените американски щати като най-мощната държава, която успешно разпростира хегемонията си върху голямата част от земното кълбо. Пътят към нейната независимост обаче е осеян с много препятствия и е обусловен от заплетените международни отношения през втората половина на XVIII век. В този период американските колонии са интегрална част от Британската империя, но гражданите им негодуват срещу данъците и търговските ограничения, както и срещу липсата на адекватно представителство в институциите. Политическият елит в Лондон не намира удовлетворително решение на тези противоречия и те прерастват във въоръжен конфликт, в хода на който се ражда и оформя идеята за американската независимост. Английските професионални войници с изненада установяват, че са изправени пред сериозно предизвикателство, защото имат срещу себе си способен и мотивиран противник. Войната се развива с променлив успех до намесата на старите врагове на империята - Франция и Испания, които я принуждават да брани завоеванията си в различните части на света. А когато оръжията най-сетне замлъкват, всички са принудени да признаят раждането на една нова нация и на държава, чийто бърз възход предопределя постоянната й роля на сцената на международните отношения.
3. „Събрано“, Христо Фотев. Христо Фотев (25.03.1934 – 27.07.2002 г.) е не просто един от най-даровитите ни и лирични поети, но е истинско явление в изящната ни словесност. За мнозина творчеството му е еманация на представата за поетична стихия, а самият той - синоним на понятия като „море“, „любов“ и „Бургас“. Още дебютната му стихосбирка “Баладично пътуване” (1961 г.) му отрежда почетно място в галерията с шедьоврите на любовната ни поезия, а всичките му по-късни творби са обвити в ненадминат бохемско-романтичен ореол. Биографията му е пълна с парадоксални обрати – роден в Истанбул, живял в бежанската махала на Бургас, плавал с риболовен кораб, работил като художник в стенописно ателие и като редактор на фабрична многотиражка, а след това - вече като член на СБП - става драматург на бургаския театър “Адриана Будевска” и главен редактор на литературния алманах “Море”. Автор е още на стихосбирките „Лирика“ (1965), „Обещание за поезия”, „Литургия за делфините”, „Спомен за един живот”, „Венецианска нощ“ и „Словесен пейзаж”. Удостоен е няколкократно с Литературната награда на Бургас и с приза “Златен Пегас”, а посмъртно на името му е учредена Национална награда за поезия, връчвана на рождения ден на поета. Настоящият том събира всичките му творби, дори онези, които не са били включвани в книжни сбирки, а са били публикувани единствено в периодичния печат.
4. „Паскал и облогът за вярата“, София Петрова. Блез Паскал (1623 – 1662) е наричан архитектът на модерната цивилизация. Брилянтен учен – математик, физик, механик и изобретател, той проявява способностите си още в ранна младежка възраст. Сред заслугите му са реализацията на един от първите образци на изчислителна машина, авторството на основния закон на хидростатиката и на теоремата за коничните сечения, полагането на основите на математическия анализ, теорията на вероятностите и проективната геометрия, както и емпиричното доказателство за съществуването на вакуума. Но Паскал е също така забележителен писател, класик на френската литература, християнски теолог и философ. Живял е само 39 години, повечето време тежко болен, през които успява да остави значителна следа в развитието на философската мисъл. Превръща влиянието на науката върху философията в уникална нова методология за аргументиране, провокира с парадоксално съвместяване на взаимоизключващи се противоречия, поставя човека в центъра на универсума и през бездната на празнотата пред него го кара да мисли за екзистенциалния ужас от непознаваемото. Работите му в науката и философията повлияват редица идеи на Лайбниц, Хюйгенс, Бейл, Русо, Хелвеций, Кант, Шопенхауер, Шелер и много други.
5. „Премълчаваната история на САЩ“, Оливър Стоун и Питър Кузник. Ново, изцяло преработено и допълнено с над 200 страници издание от бестселъровата книга на знаменития американски кинорежисьор Оливър Стоун. С тази книга тандемът Стоун и Питър Кузник взривяват общоприетите стереотипи за четене на историята, подлагат на съмнение всички изконни митове на американизма, рушат национални икони и преобръщат традиционния поглед към значимите събития на ХХ век, като излагат на показ тъмната страна на американската политика. В новото издание Оливър Стоун предсказва последиците от войната между Русия и Украйна, проследява ролята на Америка в конфликта между Израел и Палестина и чертае бъдещите промени в световната геополитика, ако Доналд Тръмп спечели отново изборите в САЩ. В полезрението на прогнозиста попадат също критични теми като глобалното затопляне, третият пол, диктатурата на малцинствата, капаните на социалните мрежи и цензурата в общественото говорене.
Книгите на издателство „Милениум“ може да поръчате на тел.: 02/879 40 06 (в делничните дни, от 9 до 16 ч.), на e-mail: [email protected] или на сайта www.milleniumbg.eu. При заявка през сайта ползвате 10% отстъпка от цената. Може да откриете заглавията в книжарската мрежа, както и на столичните адреси – бул. „Княгиня Мария Луиза“ №92 и във фирмената книжарница „Милениум“ на адрес ул. „Цар Шишман“ №18.