BG EN

Трагедия: Броят на жертвите на наводненията в Перу вече е 113 човека

СВЕТЪТ ДНЕС

Трагедия: Броят на жертвите на наводненията в Перу вече е 113 човека

5076
на 19.04.2017
Трагедия: Броят на жертвите на наводненията в Перу вече е 113 човека
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на жертвите на наводненията в Перу вече е 113 души, съобщават от Националния център за действия в извънредни ситуации на Перу, цитирани от РИА Новости.

препоръчано

По-рано бе съобщено за 107 жертви на бедствието.

Експерти определят наводненията в Перу, които бяха причинени от циклона „Ел Ниньо“ в Тихия океан,  като едни от най-тежките за последните десетилетия.

По информация на Центъра още най-малко 17 души се водят безследно изчезнали, а близо 4 000 човека са в различни наранявания.

Стихията е засегнала над 1 милион жители на Перу.

Броят на напълно разрушените жилища вече надскочи 20 000. С по-леки разрушения с над 237 000 постройки.

При наводненията са разрушени 53 училища, 11 здравни центъра, 2,7 хиляди километра пътища и 316 моста.

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК