BG EN

ТРЕВОГА! Ромските махали се радикализират - приличат на Афганистан

Животът днес

ТРЕВОГА! Ромските махали се радикализират - приличат на Афганистан

6622
на 20.09.2017
ТРЕВОГА! Ромските махали се радикализират - приличат на Афганистан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Петко Асенов от Национален център за развитие на ромите алармира, че през последните години в ромските махали се наблюдава навлизане на радикален ислям. "Всички знаем, че в тези квартали престъпността е засилена, както и насилието. За това ние решихме да бъдат създадени консултативни съвети към общините, за да може да се работи с хората от тази общност. Все повече ставаме свидетели, че проблемът с радикализирането е огромен. Ако не бъдат взети конкретни мерки, след години ще имаме проблемите на Европа", добави Асенов. Той разказа и за посещението си в ромската махала в Пазарджик, като поясни, че към този момент там все още няма проблем, но се е чувствал все едно е в Афганистан, а не в наш ромски квартал.

препоръчано

"Чалми, бурки, бради, а държавата не знае и не прави нищо по този въпрос. Не може службите да не следят този процес и да не знаят какво се случва. Ние ще настояваме пред Министерски съвет да бъдат взети мерки, за да не се стигне до радикализиране на общността", каза още Асенов.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК