BG EN

ТРЕВОГА! 127 деца са регистрирани в полицията за престъпления в Сливенско

Крими

ТРЕВОГА! 127 деца са регистрирани в полицията за престъпления в Сливенско

5382
на 08.05.2017
ТРЕВОГА! 127 деца са регистрирани в полицията за престъпления в Сливенско
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

244 малолетни и непълнолетни са водени на отчет в Детската педагогическа стая в сливенската полиция. От тях 127 са новорегистрираните деца-извършители на престъпления. Данните са за 2016 г. и са предоставени от Статистическото бюро в Сливен. Броят на новорегистрираните е най-голям в сравнение с последните години.

препоръчано

60 на сто от регистрираните в ДПС деца са били ученици, а 48 на сто са живели в криминогенна среда. Най-голям дял сред детската престъпност, около 80 процента, заемат кражбите – домови, взломни, от търговски обекти.

Джебчийските кражби са 7 на сто от общия им брой, а кражбите на реколта и домашни животни – 5 на сто. Има регистрирани 5 престъпления, свързани с наркотици, и 10 – за причиняване на телесни повреди.

свързани новини

През същия период 65 малолетни и непълнолетни са били жертва на престъпления. Най-много от тях, 20 деца, са били жертва на насилие, в резултат на което са им били причинени телесни повреди. 5 деца са били жертва на грабежи.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК