Трети медал за Боряна Калейн от Световната купа

1
21.04.2019
1
7408

Българската гимнастичка Боряна Калейн спечели трети сребърен медал от Световната купа в Ташкент. След второто място в многобоя и на топка, младата грация направи същото класиране и във финала на лента на турнира в Узбекистан.

Боряна Калейн спечели три златни медала на "София къп"

Боряна Калейн спечели три златни и един сребърен медал...

на 04.05.2017

След като преди ден в битката за абсолютната титла Калейн допусна грешки на същата композиция, във финалите грацията ни се представи много добре. Буба постави чисто съчетанието си, а съдиите ѝ дадоха 18.850 точки.

Пред нея се класира Атанастия Гузенкова от Русия, която получи 19.100. Бронзът спечели Екатерина Веденеева от Словения с 18.150.

Невяна Владинова, която завоюва сребро на бухалки, завърши пета във финала на лента след 17.700 точки. Позиция пред нея е шампионката в многобоя - рускинята Александра Солдатова (18.000).

Така българското участие на Световната купа в Ташкент приключи. Равносметката за България е общо 4 сребърни медала - три за Калейн и един за Владинова. Както е известно, българският ансамбъл не е сред заявените за турнира в Ташкент.