BG EN

Трима белгийци убити в Сирия, воювали рамо до рамо с ислямисти

ХИТ СВЯТ

Трима белгийци убити в Сирия, воювали рамо до рамо с ислямисти

3272
на 10.06.2013
Трима белгийци убити в Сирия, воювали рамо до рамо с ислямисти
Автор:   ПИК

Загиналите араби с белгийски паспорти са на възраст между 19 и 23 години

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трима белгийски граждани с арабски произход са били убити при боеве в Сирия, където воювали на страната на ислямисти, предаде ИТАР-ТАСС.

препоръчано

По-рано белгийската полиция арестува други четирима белгийски привърженици на радикалния ислям, които са се завърнали от Сирия в Европа.

Всички те са родом от Близкия изток на възраст между 19 и 23 години. Те са с белгийско гражданство и са активни привърженици на една от най-радикалните ислямистки организации в страната – „Шериат за Белгия”.

Тази структура функционира с дарения от Саудитска Арабия и в продължение на цялата минала година се занимаваше с вербуването на доброволци сред арабските младежи за изпращане в Сирия.

Според оценките на експертите в момента в Сирия воюват от между няколко десетки и двеста белгийци. Всички те са пристигнали там през територията на Турция. Понеже с тяхното прехвърляне са се занимавали ислямистки структури, в крайна сметка те попадат на фронта в състава на бойни формирования, свързани с „Ал Кайда”.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК