ТРИУМФ: Тайбе Юсеин донесе ново злато на България

1
12.04.2019
1
9242

Тайбе Юсеин спечели втората си поредна европейска титла в борбата. Спортист №1 на България за 2018 година триумфира по безапелационен начин на първенството в Букурещ, след като в битката за златния медал победи с 4:0 италианската представителка Аурора Кампаня, предава спортал.бг.

НЕВЕРОЯТНО: Биляна Дудова завоюва трета европейска титла в борбата

Биляна Дудова спечели третата си европейска титла в...

на 11.04.2019

Възпитаничката на Петър Касабов, която миналата година спечели и световната титла в категория до 62 килограма, поведе с 1:0 в първата част на финалната среща. Българката беше далеч по-атакуващата страна в битката за европейската титла и първо стигна до 3:0 преди да приключи борбата с резултат 4:0 в своя полза.

Медалът на Тайбе Юсеин е четвърти за България от първенството на Стария континент в Букурещ. Преди нея на европейския връх стъпи и Биляна Дудова в категория до 59 килограма. Миглена Селишка се окичи със сребро при 50-килограмовите, а Евелина Николова извоюва медал със същия цвят в категория до 55 килограма.

При мъжете Даниел Александров загуби на полуфиналите при 77-килограмовите на класическия стил и утре ще спори за бронза.