BG EN

Тръгна делото в Хага за военните престъпления на „терминатора“ Боско Нтаганда

СВЕТЪТ ДНЕС

Тръгна делото в Хага за военните престъпления на „терминатора“ Боско Нтаганда

8398
на 02.09.2015
Тръгна делото в Хага за военните престъпления на „терминатора“ Боско Нтаганда

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Международния наказателен съд в Хага е започнало делото по 18 обвинения за военни престъпления и престъпления срещу човечеството на един от най-бруталните африкански диктатори - „терминатора“ Боско Нтаганда, предава AFP.

препоръчано

Нтаганда, който се предаде в американското посолство в Кигали през 2013 година, е обвинен, че е отговорен за убийствата на стотици хора при сражения в ДР Конго, както и че е наемал и изнасилвал деца-войници.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК