Тръмп проговори за мистериозния човек, с когото е водил разговори за примирието с Иран (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обясни в понеделник, че преговорите, които имат за цел да прекратят конфликта в Иран, са били проведени с „уважаван“ в страната политик, чиято самоличност отказа да разкрие. Подчерта обаче, че това не е Моджтаба Хаменей, синът на загиналия аятолах Али Хаменей.
„В контакт сме сме с човек от висшето съсловие. Не забравяйте, че до голяма степен ликвидирахме почтия целия им върховен елит. Въпреки това водя разговор с един човек, който смятам, че е много уважаван и е лидер. В момента е малко сложно, защото ликвидирахме иранската власт, ликвидирахме всички“, коментира Тръмп пред репортери на международното летище в Палм Бийч, след като прекара уикенда в имението си в Мар-а-Лаго.
Относно Моджтаба Хаменей Тръмп поясни, че Вашингтон не разполага с информация за неговото състояние и дали изобщо е жив.
Обитателят на Белия дом увери, че „в най-скоро време“ представители на САЩ и Иран ще се срещнат и допълни, че между Вашингтон и Техеран са постигнати „важни точки от споразумението“, определяйки разговорите дотук като „чудесни“, и подчерта, че ако всичко върви в тази насока, то войната ще приключи.
Доналд Тръмп отново разясни, че крайната цел е Ислямската република никога да не се сдобива с ядрено оръжие.
„Не искаме да ги виждаме с ядрена бомба или с каквото и да било ядрено оръжие“, каза Тръмп и добави, че САЩ ще поискат от Иран да им предаде обогатения си уран.
Q: "Who are you speaking with in Iran?"
— CSPAN (@cspan) March 23, 2026
President Trump: "A top person…We've wiped out the leadership…but we're dealing with the man who I believe is the most respected and the leader."
Q: "The Supreme Leader?"
President Trump: "Not the Supreme Leader." pic.twitter.com/OygPZDlcRM


