BG EN

Тръмп си избра съветник по националната сигурност в Белия дом

Америка

Тръмп си избра съветник по националната сигурност в Белия дом

22257
на 12.11.2024
Тръмп си избра съветник по националната сигурност в Белия дом
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп избра бивш ветеран от армейските специални сили и известен китайски ястреб Майкъл Уолц за влиятелния пост на съветник по националната сигурност в Белия дом.

препоръчано

Уолц изглежда ще бъде ключов съветник в бъдещата администрация, тъй като е изправена пред куп външнополитически предизвикателства, включително войните в Украйна, Ливан и Газа.

За предстоящото му назначение съобщиха „Ню Йорк таймс“ и Си Ен Ен, позовавайки се на неназовани източници.

Конгресменът от Флорида произнесе реч, възхваляваща Тръмп на Републиканската национална конвенция през юли, в която призова за мир чрез силата на Америка, предава либералната телевизия Нова.

Уолц е служил в Афганистан по време на 27-годишната си служба в армията. Той има богат опит в Конгреса, заседавайки в комисията по въоръжените сили и разузнаването в Камарата на представителите и комисията по външни работи. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК