BG EN

Трябва ли държавните служители да заплащат сами осигуровките си

ЧАС ПИК

Трябва ли държавните служители да заплащат сами осигуровките си

77027
на 10.02.2025
Трябва ли държавните служители да заплащат сами осигуровките си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трябва ли държавните служители да заплащат осигуровките си сами  коментираха председателят на Синдиката на административните служители в КТ „Подкрепа” Кремена Атанасова, зам.-председателят на СФСМВР Симона Попова и изпълнителният директор на АИКБ Добрин Иванов пред NOVA NEWS.

препоръчано

Осигуровките трябва да се заплащат от държавните служители тогава, когато заплатите им бъдат увеличени с процента на осигуровките, който в момента се покрива от държавата, смята Атанасова.

„Всяка промяна, която не е предхождана от консултации със синдикалните и браншови организации в МВР, е неприемлива. Опитите за реформи на парче през годините са катастрофирали ужасно”, посочи Попова.

„Вече 24 години държавните служители не заплащат за своя сметка осигурителни вноски. Получава се дискриминация спрямо частния сектор, тъй като в него осигурителните се заплащат от служителя и работодателя”, каза Иванов.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК