BG EN

Турската диаспора започна да гласува за референдума

Балкани

Турската диаспора започна да гласува за референдума

6251
на 27.03.2017
Турската диаспора започна да гласува за референдума
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турските граждани, живеещи в чужбина, са започнали да гласуват за референдума на 16 април за въвеждане на управленска система, която ще увеличи правомощията на президента Реджеп Тайип Ердоган, съобщава "Асошиейтед прес".

препоръчано

Гласуването започна днес на летища и гранични пунктове в Турция, както и в турските дипломатически представителства в някои европейски страни.

Предложенията на правителството за конституционни промени ще предоставят изпълнителни правомощия на президента и ще премахнат поста на премиера.

Ердоган, който отдавна оказва натиск за промените, настоява, че по-силната президентска власт ще доведе до по-голямо благоденствие. Критиците се опасяват, че конституционните промени ще концентрират прекалено много власт в ръцете на президента, без необходимите контролни и ограничителни механизми.

Близо 3 млн. турски емигранти имат право да глусават – почти половината от тях в Германия.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК