BG EN

Турция готова да подкрепи ООН за нова сирийска конституция

Близък изток

Турция готова да подкрепи ООН за нова сирийска конституция

3836
на 18.12.2018
Турция готова да подкрепи ООН за нова сирийска конституция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турция подкрепя очаквания план на ООН за създаване на комисия за Сирия за пренаписване на конституцията на страната, разкъсана от войната, заяви външният министър Мевлют Чавушоглу, предава турската Anadolu Agency, цитирани от "Фокус".

препоръчано

„Отворихме последен прозорец за възможността за политическо решение в Сирия“, заяви Чавушоглу в реч пред парламента.
Сирия е в гражданска война от 2011 г. От тогава хиляди хора са убити и повече от 10 млн. бяха разселени, според данни на ООН.

Потвърждавайки решителността на Турция да се бори с терористичните организации, Чавушоглу подчерта, че Анкара никога не е приемала кюрдите като враг.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Елена Йончева с остри думи след поредната провокация, дошла от Северна Македония: Извършителите трябва да бъдат подведени под отговорност (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Елена Йончева с остри думи след поредната провокация, дошла от Северна Македония: Извършителите трябва да бъдат подведени под отговорност (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК