ГОРЕЩО
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Вицепремиерът Пулев след срещата с ръководството на "Райнметал": Няма договор, няма пари, няма терен (ВИДЕО)
ТЕМИДА ОТСЪДИ: Васил от "Калашниците" остава окончателно в ареста
ЕКШЪН В ПИК TV! Хамид Хамид НАПЕРДАШИ Иван Демерджиев - ето какво било хобито на вътрешния министър (ВИДЕО)
Румен Радев: България работи, за да утвърди мястото си в реиндустриализацията на Европа и за развитие на иновативна икономика с висока добавена стойност
Дъжд от голове в Баку?
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Турското министерство на националната отбрана съобщи, че е неутрализирало 14 терористи от забранената Кюрдска работническа партия (ПКК) в Северен Ирак.
препоръчано
В изявлението се казва, че операцията е била проведена в иракските райони Хакурк, Гара и Метина.
Според турския президент Реджеп Тайип Ердоган от 1984 г. до март 2020 г. ПКК е отговорна за смъртта на 7500 служители на турските сили за сигурност и на 6800 мирни жители.
ПКК е обявена за терористична организация от Турция, ЕС и САЩ. Анкара смята различни кюрдски групировки в Сирия, Ирак и Иран за подразделения на ПКК.
147 задържани при операция срещу ПКК в Турция
8994
на 05.12.2024


