BG EN

Турция откри находищe на въглища за 30 години напред

Европа

Турция откри находищe на въглища за 30 години напред

5585
на 27.01.2013
Турция откри находищe на въглища за 30 години напред
Автор:   Милан Николов
Находище от 1,8 млрд. тона кафяви въглища е открито в турската провинция Коня. Това съобщи министърът на енергетиката и природните ресурси Танер Йълдъз. Изчисленията показват, че находището ще се експлоатирано в продължение на 30 г. До откриването на находището се стига след 4 години на проучвания в региона. Не се изключа и капацитетът му да е по-голям от обявените в момента 1.8 млрд. тона. Предвижда се до находището да се построи ВЕЦ с мощност 5000 мегавата, която ще работи 30-40 г. Така Турция ще се снабди с резервен енергиен източник, който е с 2 пъти по-голяма мощност от най-голямото хидроенергийно съоръжение в страната, изградено на язовира "Ататюрк". За разработването на новия енергиен ресурс Анкара се надява да привлече инвестиции между 7 и 8 милиарда долара.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК