ГОРЕЩО
САМО В ПИК И "РЕТРО": Любо Нейков стопи 10 кила (ПАПАРАШКИ СНИМКИ)
СЛЕД ТРИУМФА НА "ЕВРОВИЗИЯ": Дара стана почетен гражданин и получи имот (СНИМКИ)
ГОРЕЩА ТЕМА: Защо летният ни сезон е само два месеца и с какво ни превъзхожда Гърция?
Цветанка Андреева СРИНА министър "Бях точен с парите“ заради внушенията срещу Делян Пеевски: Абсолютен скандал - това е политическа цензура и атака
Делегацията на ДПС проведе среща с валията на Бурса
СВЕТЪТ ДНЕС
Турция очаква 2-3 милиона бежанци при ескалация на конфликта в съседна Сирия
3565
на 18.11.2014
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Около 2-3 милиона бежанци от Сирия може да се струпат на границата с Турция, в случай на ескалация на военния конфликт между сирийската армия и групировката „Ислямска държава” в района на град Алепо. Това съобщи външният министър на Турция Мевлют Чавушоглу на пресконференция в Анкара, предаде РИА Новости.
препоръчано
„Ако военният конфликт в района на Алепо продължи да набира обороти, то край нашата граница може да се съберат още 2-3 милиона бежанци”, каза министърът. По думите му, от районите на бойни действия между сирийската армия и силите на „Ислямска държава” бягат „плашещ брой” мирни жители.


