BG EN

ТЪЖНА ВЕСТ: Почина бившият конституционен съдия Димитър Гочев

Животът днес

ТЪЖНА ВЕСТ: Почина бившият конституционен съдия Димитър Гочев

37856
на 06.03.2019
ТЪЖНА ВЕСТ: Почина бившият конституционен съдия Димитър Гочев
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият конституционен съдия Димитър Гочев е починал тази сутрин, съобщиха негови близки, цитирани от вевести.бг.
На 27 февруари той навърши 83 г.

препоръчано

Димитър Гочев е роден в София, завършва право в Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, 1959.

През 1960 – 1961 е стажант-адвокат в София, 1961 – 1963 работи в Окръжна строителна организация – София, 1963 – 1966 е юрисконсулт в ТКЗС в с. Горна Диканя, 1966 – 1990 – арбитър в Градския държавен арбитраж и Върховния държавен арбитраж в София, 1990 – 1994 – съдия, председател на отделение и заместник-председател на Върховния съд, 1992 – 1998 – член-съдия на Европейския съд за правата на човека в Страсбург.

През 1994 г. става съдия в Конституционния съд, избран е от квотата на Народното събрание.

Беше член на УС на Българския туристически съюз и на сдружение „Приятели на планинарската песен“.

Агенция ПИК изказва съболезнования на семейството и близките на Димитър Гочев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК