BG EN

Търговията на селскостопанска продукция между България и Виетнам ще бъде улеснена

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Търговията на селскостопанска продукция между България и Виетнам ще бъде улеснена

3587
на 29.07.2015
Търговията на селскостопанска продукция между България и Виетнам ще бъде улеснена
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ще бъдат предприети стъпки за улесняването на търговията със селскостопанска продукция между България и Виетнам. Това стана ясно по време на среща между заместник-министъра на земеделието и храните Цветан Димитров и посланика на Социалистическа република Виетнам у нас Н. Пр. Ле Дък Лиу.

препоръчано

За целта ще бъдат направени постъпки за признаване сертификатите за фито-санитарен контрол и ветеринаро- мединцински контрол, като по този начин българските производители ще имат възможност да изнасят своята продукция за Виетнам.

Сред другите обсъждани теми бе и подготовката и провеждането на 23-тата сесия на Междуправителствената българо-виетнамска смесена комисия за търговско-икономическо и научно-техническо сътрудничество, която ще се проведе през ноември 2015 година.

Основната й цел е да бъдат обсъдени възможностите за увеличаване на стокообмена между двете страни, както и засилването на сътрудничеството в сферите на земеделието, икономиката, науката, образованието,туризма и културата.

Н. Пр. Ле Дък Лиу заяви, че стокообменът между двете страни е нараснал от около 70 млн. долара през 2013 г. до близо 94 млн. долара през 2014 година.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Радев бяга от дебати, за да си пази ореола! Кой му плаща кампанията (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Радев бяга от дебати, за да си пази ореола! Кой му плаща кампанията (ВИДЕО)
ново
Днес: 54
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК