BG EN

Тържествена вечер в Почетното консулство в Неапол в чест на Лех Валенса

СВЕТЪТ ДНЕС

Тържествена вечер в Почетното консулство в Неапол в чест на Лех Валенса

6521
на 19.06.2015
Тържествена вечер в Почетното консулство в Неапол в чест на Лех Валенса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българското Почетно консулство в Неапол бе домакин на тържествената церемония по награждаване на Почетния президент на Полша и Нобелов лауреат за мир – Лех Валенса, с наградата "People for culture and peace" на Международния институт за средиземноморска култура.

препоръчано

Сред гостите на събитието бяха множество посланици, сенатори, почетни консули и представители на обществените среди, съобщиха от МВнР. Президентът Лех Валенса изрази своята благодарност към неаполитанската общественост и към посланика на България в Италия – Марин Райков, за оценката, която се дава за неговия исторически принос за утвърждаване на "солидарност", за преодоляването на разделението в Европа и за победата над тоталитаризма.

В изказванията си българският и полският посланик в Италия, сенатор Раниери, Кардинал Крешенцио Сепе и Почетният консул на България – Дженаро Фамилиети се спряха на значението на дейността на Лех Валенса за изграждането на съвременна Европа. След церемонията се състоя работна вечеря, на която с участието на Валенса бяха обсъдени европейските политики в сферата на правата на човека, утвърждаването на демократичните ценности и преодоляването на предизвикателствата в следствие на миграционните процеси, пред които е изправен ЕС. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК