BG EN

Уволниха бившия шеф на германското контраразузнаване

Европа

Уволниха бившия шеф на германското контраразузнаване

4784
на 05.11.2018
Уволниха бившия шеф на германското контраразузнаване
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ханс-Георг Маасен, бившият шеф на вътрешното разузнаване в Германия, който през септември бе отстранен от поста си и пое други функции, е уволнен от новата си работа, обяви BBC, цитиран от "Фокус". На Маасен е „предложено ранно пенсиониране“ след като е държал реч, в която е критикувал управляващите партии.

препоръчано

Той изгуби висшия си пост в разузнаването, когато изрази съмнение, че при инцидента в Кемниц има крайно дясно насилие. Сега той е отстранен и от новата си длъжност във вътрешното министерство на федералната република.

Министърът на вътрешните работи Хорст Зеехофер съобщи на репортерите: "Помолих президента да предложи на шефа на вътрешната сигурност ранно пенсиониране." Последното уволнение на Маасен идва след прощална реч по повод напускането на друг служител от Федералната служба за защита на Конституцията , която е подобна на британската MИ5.

Макар и неофициално, разпространява се екземпляр на текста, според който става ясно, че Маасен е направил крайно критично изказване по адрес на малкия коалиционен партньор, Германската Социалдемократическа партия, твърдейки, че тя подслонява „леви сили“.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО) ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК