ГОРЕЩО
КЗК предлага пакет от 19 мерки за подобряване на конкурентната среда в сектор храни
ТЕЖЪК ИНЦИДЕНТ: Две жени загинаха в катастрофа на пътя Айтос-Карнобат
МВР с първи данни за бруталното убийство в Угърчин
ШИШКОВ ВДИГНА РЪЦЕ за незаконния град край Варна: Историята е много оцапана
НАПРЕЖЕНИЕ: Синдикатите готвят реакция, ако видят това конкретно предложение в бюджета
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мъж от Габрово е станал поредната жертва на телефонни измамници в страната, съобщават от МВР.
В понеделник в полицията е получен сигнал от 68-годишен, че същия ден е станал жертва на измама, при която е бил ощетен с 21 000 евро и 2500 лв.
Престъплението е извършено по сценария "съдействие при акция за залавяне на телефонни измамници".
Вярвайки, че подпомага действия на полицейски служители, мъжът предал спестяванията си на непознат, с когото се срещнал пред дома си. По случая е образувано досъдебно производство.
От полицията отново напомнят, че държавните институции не събират пари на ръка, а искането на пари по телефона е категоричен знак за измама!
препоръчано
свързани новини
ВНИМАНИЕ! НОВА "АЛО" ИЗМАМА: Точат пари от сметката, ако върнете обаждане
88122
на 13.08.2018
Поредната ало-измама: Жена от Търговище олекна с 3200 лева
7801
на 10.08.2018
АЛО, ТЕМИДА! 19-годишен брои 1000 лева за 13-годишна булка
9906
на 09.08.2018


