BG EN

УДАР: ЦСКА загуби халф за подновяването на сезона

Футбол

УДАР: ЦСКА загуби халф за подновяването на сезона

14707
на 22.01.2026
УДАР: ЦСКА загуби халф за подновяването на сезона
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Халфът на ЦСКА Улаус Скаршем няма да бъде на разположение на Христо Янев за началото на пролетния полусезон. 

препоръчано

Както е известно, норвежецът напусна преждевременно лагера на ЦСКА в Анталия и се прибра в България, където премина допълнителни медицински изследвания и продължава възстановяването от проблемите в кръста, които го тормозят.

Той така и не успя да тренира пълноценно със своите съотборници на турска земя, като на практика ще пропусне цялата зимна подготовка на ЦСКА и със сигурност няма да е в групата за първия пролетен мач срещу Арда на 6 февруари, петък.

Това го поставя в доста неравностойна позиция спрямо конкурентите си в халфовата линия. През есента Бруно Жордао и Джеймс Ето’о се утвърдиха като константи в средата на терена, а през зимата армейците привлякоха още Исак Соле и Макс Ебонг в тази зона.

Така игровото време на Скаршем през пролетта се очертава като доста лимитирано, но сега първата задача към него е да се завърне пълноценно на терена, пише „Тема Спорт“.

Норвежецът записа 13 участия в Първа лига през есента, като бе титуляр в 8 от тях. Отчете се с гол при равенството 1:1 със Спартак Вн, а получи и 3 жълти картона. Изигра пълни 90 минути в последния мач за годината срещу Локо Сф за купата на България (2:1).

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК