BG EN

"Уестингхаус" ще строи 7-и блок на АЕЦ "Козлодуй"

Икономика

"Уестингхаус" ще строи 7-и блок на АЕЦ "Козлодуй"

10396
на 05.06.2014
Уестингхаус ще строи 7-и блок на АЕЦ Козлодуй
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

“Уестингхаус” подписа споразумения за сътрудничество с три български фирми: “Енергосервиз”, “ЕНПРО Консулт” и “ОСКАР-ЕЛ”. Фирмите ще участват в изграждането на 7-и блок на АЕЦ “Козлодуй”, пише "Труд".

препоръчано

От американското дружество коментираха, че това е важен момент от сътрудничеството им с български фирми. Американската компания засега има само мандат от правителството да проучи възможностите за такъв реактор, но не и договор.

“Уестигхаус” бе лансирана да прави реактора след посещението на министър Драгомир Стойнев в САЩ миналата година.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! ФАКТИТЕ СА КАТЕГОРИЧНИ: Сградите в Баба Алино трябва да бъдат премахнати. Имаме пирамида от местна и национална оригархия. Проверяващите органи сега пълзят във вътрешността й (ВИДЕО) ПИК TV! ФАКТИТЕ СА КАТЕГОРИЧНИ: Сградите в Баба Алино трябва да бъдат премахнати. Имаме пирамида от местна и национална оригархия. Проверяващите органи сега пълзят във вътрешността й (ВИДЕО)
ново
Днес: 82
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК