BG EN

Ужас на релсите! Два влака едва не се сблъскаха

ЧАС ПИК

Ужас на релсите! Два влака едва не се сблъскаха

6805
на 26.02.2016
Ужас на релсите! Два влака едва не се сблъскаха
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Два пътнически влака се разминаха на косъм от челен сблъсък на гара Стамболийски. Инцидентът е бил предотвратен от служители на БДЖ. Причина за евентуалната жестока катастрофа са откраднати кабели от сигналната система по железопътното трасе, съобщи Нова тв.

препоръчано

Дежурният ръководител на гарата в Стамболийски забелязал, че нещо не е наред в сигналната система. И поискал влаковете да бъдат спрени.

"На светлинното табло видях индикация ПОВРЕДА", обяснява мъжът. Той се обадил на механиците и диспечера, организирали работата, имало е навременна реакция. Оказва се, че е откраднат кабелът на семафорите, които регулират движението на влаковете, влизащи в гара Стамболийски. Един от крадците е задържан на място от полицията. По-късно е хванат и другият. Двамата са вдигнали 18 метра кабел, който струва 420 лева. Разчитали да изкарат поне 100 лева от него. Пред органите на реда си признали, че нямат пари. Били осъждани десетки пъти за подобни прояви.

Заради кражба на такъв кабел е можело двата влака да влязат едновременно в гарата и да настъпи сблъсък, гласят данните по делото.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Сгащиха бившата вицепремиерка Недина в центъра на София - преследват я с въпрос за.... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Сгащиха бившата вицепремиерка Недина в центъра на София - преследват я с въпрос за.... (ВИДЕО)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК