BG EN

Украйна води преговори с Луганската народна република за закупуването на въглища

СВЕТЪТ ДНЕС

Украйна води преговори с Луганската народна република за закупуването на въглища

4962
на 02.08.2015
Украйна води преговори с Луганската народна република за закупуването на въглища
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Украйна води преговори със самопровъзгласената Луганска народна република относно възможността за закупуване на въглища, заяви председателят на Съвета на министрите на ЛНР Генадий Ципалков, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на РИА Новости.

По-рано украинският премиер Арсений Яценюк заяви, че положението в енергийния сектор на Украйна е кризисно. По думите на украинския министър на енергетиката и въгледобивната промишленост Владимир Демишчин , Украйна трябва да закупи въглища за зимния сезон, в това число и в „проблемните направления“.
„Работата е там, че Украйна в момента води преговори за закупуване на въглища. Но за сега Украйна не е готова да ни признае за делови партньор. Ние сме готови и водим преговори на тази тема“, заяви Циплаков.

По неговите думи Киев трябва да разбере, че ЛНР е „вече друга държава“.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК