ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Не е лесно да си Кирил Петков. Съпредседателят на "Промяната" се държи, сякаш е за освидетелстване и ако не беше депутатският му имунитет, от психото на Сточна гара вече да са му сложили усмирителната риза.
Днес бившият премиер се изтъпани да говори срещу ДПС-Ново начало и срещу Делян Пеевски. Точно Петков има най-малко право да се изказва по тази тема. Не за друго, ами последната година прекара повече време в кабинета на Делян Пеевски, отколкото при жена си Линда на ул. "Шишман".
Най-вероятно лидерът на ППДБ се надява българите да имат къса памет и да не помнят, че до вчера подписите на Кирил Петков и Христо Иванов стояха редом до тези на Делян Пеевски при внасянето на законопроекти в 49-ото Народно събрание. И че с лидера на ДПС-Ново начало те направиха и конституционните промени.
Дисбалансите на Петков не са нищо друго освен извиване на ръце. Още не е свикан новият парламент, а ППДБ вече поискаха за себе си регулаторите и прокуратурата и хвърлиха ръкавицата към Бойко Борисов.
Още по-шизофренно е Кирчо да размахва темата за купуването на гласове. Преди седмица на частичните избори във Варна за районен кмет, ППДБ обраха всички гласове в ромския квартал "Максуда".
Тепърва коалицията ще трябва да отговоря и как от 228 бюлетини в шуменското село Трем - 215 са за тях. Или как в село Байково, Шуменско, от 104 бюлетини, 78 отново са за тях. Подобни примери много могат да се дадат
Абсурдът на абсурдите обаче безспорно е издигната от ППДБ като флагман тема за антикорупцията. При все, че до онзи деня тяхната шефка на Митниците Петя Банкова търкаше наровете заради участието си в ОПГ с топ контрабандиста Паскал. Човекът, който искат да направят шеф на Антикорупционната комисия - Бойко Рашков, беше разследван заради аферата "Градинаря" и предстои да бъде разпитван за топлите си отношения с Марин и Стефан Димитрови - изпълнителните на Паскал у нас.
Едно е сигурно - ППДБ нямат никакво желание да участват в съставянето на редовно прваителство. Слабият резултат, който постигнаха, не им дава правото да имат водеща роля. Затова тепърва ще се наслушаме на оправдания и условия, зад които да замаскират намеренията си. Добрата новина е, че има други 7 партии в новия парламент и варианти за мнозинства има и без тях.