ГОРЕЩО
Икономиката на свободното време и как дигиталните развлекателни платформи променят данъчната система
6 МАЙ: Ден на храбростта и празник на Българската армия
СПЕКУЛАТА! Трудната задача пред властта са ЦЕНИТЕ: Няма закон, който да им развърже ръцете
РАЗЦЕПЛЕНИЕТО: НЕИЗБЕЖНО! А сега сериозно за причината защо ПП и ДБ се разделиха...
ПЕТРОХАНСКИ ИЗМАМИ: Врътна ли ни Гюров за милиардите повече в бюджета?!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вирусът на имунната недостатъчност при човека ХИВ губи силата си и става по-малко опасен, са установили учените от университета в Оксфорд, в резултат на многогодишни наблюдения върху жени в Ботсвана, съобщава ВВС.
препоръчано
Изследователите са открили, че по време на борбата си за оцеляване, вирусът се подлага на разрушителни мутации.
Един от резултатите на еволюцията на вируса е неговото влошаване на способността за възпроизводство. Сега даже след проникване в клетка на човешкия организъм на вируса е необходимо повече време да предизвика СПИН.
Учените съобщават, че откритието помага на усилията по изкореняване на ХИВ, но предупреждават, че вирусът продължава да е опасен, информира "Фокус".
Унищожават 3,6 тона месо от кланица в Харманли
9564
преди 3 часа
3000 военни са дарили кръв от началото на годината
12987
преди 17 часа
Нов ръст на морбили: 225 са вече заболелите, огнищата са в 7 области
10624
преди 18 часа
“Софиямед“ посреща 14-тата си годишнина с 2-ри робот робот Da Vinci (ВИДЕО)
18309
на 05.05.2026


