BG EN

Фандъкова: Движението при Семинарията в столицата ще бъде възстановено на 13 юли

ЧАС ПИК

Фандъкова: Движението при Семинарията в столицата ще бъде възстановено на 13 юли

4739
на 07.07.2014
Фандъкова: Движението при Семинарията в столицата ще бъде възстановено на 13 юли
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изпълнителите изпълниха ангажимента си и тази нощ частично бе пуснато движението при Семинарията в столицата, което бе спряно цялостно, за да може да се довършат работите на долното ниво. Това заяви кметът на Столична община Йорданка Фандъкова по време на проверката на изпълнението на кръстовището на две нива на Семинарията, предаде „Фокус”.

препоръчано

„В момента текат довършителни дейности на целия обект. Изпълнителите са в график. По график на 15 юли трябваше да бъде пуснато движението и току-що се договорихме след изчисленията, че всъщност на 13 юли в неделя ще бъде окончателно пуснато движението на кръстовището на Семинарията”, подчерта кметът. Фандъкова посочи, че остава само довършване на тротоара и стената при Семинарията , тъй като там в рамките на обекта е договорено изпълнителите да направят цялостен ремонт на стената на Семинарията. Заедно с нея ще се направи и тротоарът. Това ще е единственият елемент, който ще остане след пускането на обекта на 13 юли. Още в самото начало помолих да направим и оградата, разговаряхме с Негово светейшество патриарх Неофит, който разреши да направим ремонта, подчерта Фандъкова.
По думите й, трафикът в София се облекчава в пъти повече след пускането на кръстовището, като преди това имаше големи задръствания, а сега се очаква не само трафикът да се облекчи, но и да се подобри чистотата на въздуха. Предстоят още два етапа от този проект. Следващият е изграждане на пробив покрай болница „Токуда”, който ще изведе движението към бул. „Черни”връх и ул. „Сребърна”. Третият етап е разширението на бул. „Черни връх” до Южната дъга. Идеята е след построяването на кръстовището на Телевизионната кула, след построяването на кръстовището на Семинарията, целият трафик да се изведе на Южна дъга, за да не се получава тапа, обясни кметът. По думите й, общината работи на етапи за един цялостен проект, който цели извеждането на натоварения трафик от центъра на града към периферията. „В момента текат отчуждителни процедури и когато приключат строителите, имат готовност да започнат втори етап на проекта и допълнително ще уточним графика. Благодарна съм на всички шофьори и граждани, които усетиха неудобството по време на строителството, но проявиха търпение. Същото ще се случи и с другите големи обекти, които продължават в момента. Единствено има забавяне на трамвайното трасето на бул. „България”. Там до момента от 1 юли до сега около 300 хил. лева струва това забавяне. Всеки ден забавяне носи 0,5% - 40 хил. движат се по график и дейностите на бул. „Цариградско шосе”. Очакваме на 15 септември да бъде пуснато движението там”, каза още Йорданка Фандъкова.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК