BG EN

Фандъкова: Трябва по-добра координация между правителството и общината за бежанците

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Фандъкова: Трябва по-добра координация между правителството и общината за бежанците

4267
на 10.10.2013
Фандъкова: Трябва по-добра координация между правителството и общината за бежанците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството трябва да има по-добра координация със Столична община по отношение на мерките, които се предприемат за справяне с бежанската вълна у нас.

препоръчано

Това заяви кметът на Столична община Йорданка Фандъкова на извънредно заседание на Столичния общински съвет, насочено към ситуацията с настаняването на бежанци. Фандъкова подчерта, че само през септември с решение на правителството са били разкрити два нови центъра за настаняване на бежанци, които търсят закрила, в София.

„Това не бе съгласувано предварително с общината”, подчерта Фандъкова. Столичният кмет посочи, че общината се нуждае от най-добрата информация за мерките и за плановете, които има МВР във връзка със ситуацията за бежанците. По думите на Йорданка Фандъкова - трябва да се осигури по-голяма сигурност в града. Според кмета на Столична община трябва да се мисли не само за настаняването на бежанци, но и за самата организация по настаняването и за това, което се случва след придобиването на статут „бежанец”


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА! Занулиха Божо Косичката и ДБ: Вие сте като тефлонов тиган - нищо не ви се лепи, защото имате медиен комфорт ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА! Занулиха Божо Косичката и ДБ: Вие сте като тефлонов тиган - нищо не ви се лепи, защото имате медиен комфорт
ново
Днес: 92
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК