BG EN

Федералният конституционен съд на Германия обяви Закона за борба срещу тероризма за частично противоконституционен

Европа

Федералният конституционен съд на Германия обяви Закона за борба срещу тероризма за частично противоконституционен

5272
на 21.04.2016
Федералният конституционен съд на Германия обяви Закона за борба срещу тероризма за частично противоконституционен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По-добра защита на гражданите срещу наблюдение: германският закон за борба срещу тероризма трябва да бъде преразгледан, тъй като допуска "непропорционална намеса" в основните права на гражданите. Това постанови Федералният конституционен съд в Карлсруе в сряда, съобщава националният ежедневник Die Zeit.

препоръчано

Широките правомощия на Федералната криминална служба (ВКА) и възможностите на органа за тайно наблюдение бяха обявени за частично противоконституционни. Германският закон за Федералната криминална служба и сътрудничеството на федералното и регионалните правителства по наказателноправни въпроси е "принципно съвместим с основните права", но при "текущата конфигурация на властта" в "много отношения не се спазва принципа на пропорционалност" и актът не отговаря на много изисквания. Службите имат "непропорционална намеса чрез редица специални разпоредби". Правилата са отчасти неясни и в някои случаи отиват твърде далеч, без да бъде осигурена ответната конституционна защита на гражданите, по-специално за неприкосновеността на личния живот, за гарантирането на прозрачност и контрол. Поради тази причина съдиите зададоха законодателен срок за отстраняване на спорните положения до юни 2018 г.

Магистратите настояват за ограничаване на правилата за използване на специални средства за наблюдение по границата и в жилищата, които включват проследяващи устройства и дори включването на специални лице. Проблематично е и това, че обменът на данни и събраната информация не се регулира от други органи, което в крайна сметка създава предпоставки за произвол от страна на властите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК