BG EN

"Фейсбук" е споделил данни за руската намеса на изборите в САЩ

Америка

"Фейсбук" е споделил данни за руската намеса на изборите в САЩ

26161
на 30.09.2017
Фейсбук е споделил данни за руската намеса на изборите в САЩ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Компанията „Фейсбук“ е споделила с „Гуугъл“ част от данните си относно руската употреба на социалната мрежа, за да повлияе на президентските избори в САЩ през 2016 г. , пише The Hill, цитиран от "Фокус".

препоръчано

„Фейсбук“ е споделил профилите на свързани с Кремъл профили, за да помогне на „Гуугъл“ в неговото разследване дали Русия се е месила в изборите. Все още не е ясно дали „Гуугъл“ е открил доказателство за руска намеса. Корпорацията по-рано заяви, че не е открила нищо, което да предполага, че неговата платформа за реклами е била използвана за влияние над изборите. 
Очаква се представители на „Гуугъл“ да известят конгресмените в САЩ относно разкритията при разследването. Все още не е определена дата за срещата. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК