BG EN

Фермери страдат от нелоялна конкуренция с имитиращи млечни продукти

Животът днес

Фермери страдат от нелоялна конкуренция с имитиращи млечни продукти

12795
на 23.06.2024
Фермери страдат от нелоялна конкуренция с имитиращи млечни продукти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С почти 20% се е увеличило производството на имитиращи продукти, съдържащи краве мляко за времето между януари и април тази година в сравнения със същия период през 2023 година.Това показва информационното табло в сектора „Мляко и млечни продукти“, което е обновено на 10 юни.

препоръчано

Как се отразява това на животновъдите, които произвеждат истинско мляко и как оцеляват на фона на тази реалност коментира един от първите животновъди у нас затворили цикъла от производство на мляко до производство на млечни продукти и тяхното реализиране – Никола Кулов от село Васил Левски.

"Напоследък този балон много се наду, дано да се спука скоро. Правят сирене без мляко и месо без месо. Имитиращите продукти са убийство за фермерите", заявява той пред Нова телевизия.

Фермерът е категоричен - всеки имитиращ продукт трябва да има съответният етикет и на да бъде обозначен на рафтовете в магазините. "Липсва контролът и това рефлектира върху фермерите. Тровим децата си, много добавки се използват в тези имитиращи продукти. Цялата таблица я хакат вътре в тези продукти", заявява още той.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК